Tableau

Tableau on maailmas juhtiv ärianalüüsi tarkvara, mis aitab inimestel paremini näha ja mõista oma andmeid. Seda kasutatavad nii Eestis kui ka kogu maailmas mitmed juhtivad ettevõtted kõikvõimalikest valdkondadest, et muuta oma äri ja otsustusprotsess rohkem andmetel põhinevaks.

Tableau abil on võimalik analüüsida ja visualiseerida andmeid mitmetest erinevatest allikatest ja süsteemidest. Tableau õppimine ja kasutamine on kiire ning lihtne, pakkudes samas väga mitmekülgset funktsionaalsust. Tableau on väga populaarne nii äri- kui IT-kasutajate seas.

Tableau pakub lahendust nii analüütikule, kelle ülesandeks on erinevate andmete põhjal andmeanalüüsi teostamine ja küsimustele vastuste leidmine. Aga ka suurettevõtetele, kus tuleb terve organisatsioon erineva taseme aruandluse ja KPI juhtimisinfoga varustada.

Tableau võimaldab:

  • Andmeanalüüs on kiire, visuaalne ja nauditav.
  • Näed paremini seoseid ja dünaamikat oma andmetes.
  • Ühendub mitmete erinevat liiki andmeallikatega.
  • Kiire kasutuselevõtt ja tasuvus.
  • Lihtne õppida nii tasuta õppematerjalide või koolituste põhjal.
  • Sobib kasutamiseks nii suur- kui ka väikeettevõttes.
  • Andmeanalüüsi tulemuste ja võimekuse jagamine üle kogu organisatsiooni ja ka klientide või partneritega.
  • Sobib ka integreerimiseks oma tootesse aruandlusvahendina.

Tableau tooted

Tableau Desktop

Andmete analüüsimiseks ja visualiseerimiseks parim töövahend. Ühendub mitmete andmebaaside ja erinevat tüüpi andmeallikatega, mille põhjal on võimalik luua visuaalne ja interaktiivne analüütiline aruanne minutitega. Võimaldab analüütikul vastata andmete põhjal erinevatele küsimustele ja luua nende baasil ilmekas aruanne, mida jagada läbi Tableau Serveri oma osakonna või kogu organisatsiooni teiste töötajatega. Põhjalik funktsionaalsus võimaldab luua ka valemeid, hallata meta-datat, luua hierarhiaid, gruppe jmt andmetes ja jagada neid definitsioone teiste analüütikutega.

Tableau Prep Builder

Andmete ettevalmistamine analüüsiks on enamasti väga tehniline ja ajamahukas töö. Prep Builder muudab selle töö visuaalseks, kiireks ja intuitiivseks. Prep Builder võimaldab siduda ja puhastada andmeid mitmest erinevast allikast ja luua analüüsiks ühtse sobiva struktuuri. Andmeid saab laadida erinevates allikatest, profileerida, siduda neid erinevatel tasemetel, luua arvutusi, agregeeringuid, jpm. Andmevoogusid saab käivitada läbi Prep Builderi või läbi Tableau Serveri spetsiaalse mooduli Prep Conductor.

Tableau Server – Kogu organisatsiooni terviklik analüüsiplatvorm. Võimaldab jagada andmeid ja aruandeid nii organisatsiooni sees kui ka klientidele ja partneritele tagades vajaliku turvalisuse. Serveris saavad töötada andmetega erineva oskustega ja vajadustega kasutajad. Nii araunnete loojad kui ka tarbijad. Masinõppe põhine AskData võimaldab esitada teksipõhiseid küsimusi ja Tabeau Server koostab ise vastusena visuaalse aruande. Arhitektuur on paindlik ja skaleeruv ning toetab erinevaid platvorme ja organiseatsiooni seniseid investeeringuid erinevatesse tehnoloogiatesse.

Tableau Online – Pilvepõhine Serveri lahendus, mis on tervikuna hallatud teenusena Tableau poolt. Tutvu Tableau Online live keskkonnaga: Tableau Online. Võta meiega ühendust, et konsulteerida, kas sulle sobib paremini Tableau Server või Online.


Loe Tableau hindadest meie blogi artiklist.