Snowflake

Snowflake on spetsiaalselt andmeaitade ja analüütiliste lahenduste jaoks loodud pilvepõhine SQL andmebaas. Tegemist on kõige moodsama ja innovatiivsema andmebaasiteenusega (SaaS), mis võimaldab sekunditega andmebaasi  skaleerida ning ei vaja ei optimeerimist ega ka haldamist. Teenuse hind kujuneb vastavalt baasi andmemahule ning päringutes kasutatavale võimsusele sekundi täpsusega. Snowflake tehnoloogia on uus ning on saavutanud väga kiire populaarsuse üle maailma viimase paari aasta jooksul. Tänaseks on Snowflake hinnatud nii Gartner kui Forrester poolt andmelao platvormi kategoorias liidrite hulka.

Snowflake olulisemad omadused:

 • Pilvepõhine andmeladu
 • Töötab teenusena (SaaS)
 • Veerupõhine arhitektuur
 • ANSI SQL andmabaas
 • Eraldatud andmesalvestusruum ja päringumootor
 • Minimaalne haldus
 • Elastne skaleerimine
 • Hinnastamine vastavalt kasutusele
 • Toetab kõiki enamlevinud BI, ETL ja andmebaasikliente (sh Tableau, PowerBI, Looker, Qlik, Pentaho, Talend, DBVizualizer, DBeaver, jmt)
 • Toetab ka pool-struktureeritud andmeformaatide salvestamist (json, XML, Avro, Parquet jmt)
 • Töötab Amazon AWS ja Microsoft Azure-s. Peagi ka Google Cloud-is

Snowflake andmelaod

Snowflake on loodud algusest peale pilve andmebaasina ja veerupõhise (columnar) salvestusmeetodiga. Lisaks on eraldatud andmesalvestus (storage) ning päringumootor (compute), mis võimaldab veebikeskkonnas paari hiireklikiga skaleerida päringumootori võimsust nii vertikaalselt (mis võimsusega serveriklaster töötab) kui horisontaalselt (mitu serverite klastrit korraga töötab). Tänu sellele puudub vajadus ise servereid planeerida ja hallata ning kaob seega ka vajadus andmebaasi administraatori ja optimeerimise oskusteabe järele.

Snowflake on kõrvaldanud tüüpilised piirangud, mis pärsivad mitmeid andmeladusid nii andmemahu, jõudluse või funktsionaalsuse osas. Seega on võimalik luua või üle viia kaasaegsele Snowflake platvormile erineva ärilise funktionaalsusega andmeladusid sõltumata andmemahust.

Snowflake hinnastamine

Teenus on hinnastatud baasi andmemahu ja kasutusel oleva päringumootori võimsuse põhjal. Andmemahu ühiku hind on sarnane tavapärase pilveteenuse salvestushinnaga (näiteks Amazon S3). Päringumootori(te) hind kujuneb vastavalt valitud klastri võimsusele (XS, S, M, L, XL, 2XL jne) ning võtab raha vaid siis, kui see töötab. Kui päringuid määratud ajavahemiku jooksul ei toimu, pannakse mootor kinni ning käivitatakse uute päringute korral taas automaatselt.

Eesti kontekstis võimaldab teenus kasutada kõige moodsamat ja kiiremat analüütika ja andmeaida lahenduste jaoks mõeldud SQL andmebaasi madalate kuludega ning keskenduda rohkem töö sisule – andmetest väärtuse loomisele.

Prooviperiood

Oma silm on kuningas. Snowflake pakub 30 päevast prooviperioodi, mis sisaldab $400 väärtuses krediiti teenuse katsetamiseks. Võta meiega ühendust, et koos planeerida efektiivne prooviperioodi läbiviimine:

 1. Teeme põhjalikuma Snowflake tutvustuse
 2. Planeerime, mis andmetega testimine läbi viia
 3. Andmete ettevalmistus ja laadimine
 4. Andmebaasi kasutamine
Soovid rohkem infot Snowflake kohta?

Võta meiega ühendust!