Ärianalüüsi lahendused on suunatud andmete analüüsimiseks, andmete ettevalmistamiseks, andmete visualiseerimiseks ja aruannete esitlemiseks ning jagamiseks andmete tarbijatetele.

Kõige nähtavam osa ärianalüüsi lahendusest on iseteeninduslik ärianalüüsi tarkvara, mis on suunatud nii andmete analüüsimiseks kui aruannete ja juhtimisaruandluse jagamiseks teistega oma osakonnas või üle kogu organisatsiooni. Iseteeninduse mõte on selles, et kasutaja leiaks ise, pöördumata teiste programmide poole, andmete põhjal tekkivatele küsimustele jooksvalt vastused

Paljud teevad ärianalüüsi Microsoft Exceli abil, mis on sageli täiesti piisav lahendus. Kuid tunduvalt tulemuslikum on kasutada ärianalüüsi tarkvara, mis koondab vajalikud andmed, võimaldab luua ja esitada interaktiivseid ning visuaalseid aruandeid ning teostada sügavamat analüüsi. Kaovad ära ka tüüpilised Exceli probleemid andmemahu piirangute osas ning analüüsitegevuste taaskasutatavuse osas.

Lahenduse arendamisel on andmed võtmetähtsusega, mida kasutatakse analüüsiks. Hea ärianalüüsi tarkvara võimaldab kasutada andmeid sisendina mitmest erinevast andmeallikast ja kombineerib need siis ühtseks andmemudeliks.

Sageli on ettevõttes kasutusel keerulisemad süsteemid või ärimudelid, mis vajavad eraldi konsolideerimist. Selleks on vaja andmed andmelattu (ehk andmeaita) koondada. Andmeladu on loodud spetsiaalselt andmeanalüüsi eesmärgil, andmemudelid on seal vastavalt struktureeritud ja optimeeritud ning säilitavad reeglina ettevõtte tegevuse pikemat ajalugu. 

Ärianalüüsi lahenduste hulka kuuluvad:

  • Ärianalüüsi tarkvara
  • Andmeladu
  • Andmeintegratsiooni vahendid
  • Metadata haldusvahendid
  • Andmekvaliteedi haldus
  • Andmekaeve ja masinõppe lahendused
  • Suurandmete analüüs

See nimekiri ei ole ammendav. Sõltuvalt organisatsiooni suurusest ja ärianalüüsi nõuete küpsusest tegeletakse ärianalüüsiga erinevatel tasanditel ning erinevate vahendite ja meetoditega.

Millist valida?

Aitame leida just Sinu vajadustele sobiliku lahenduse

Võta meiega ühendust!